| thefandenisa a întrebat:

TPU ajutati-ma si pe mine! Am un telefon cu wifi si ma conectez cu el la un router wireless de la romtelecom, dar am o problema nu are semnal decat la 5 metri distanta, CUM as putea mari semnalul cam la 30 m? sa ma conectez, am nevoie.

1 răspuns:
| manuel72 a răspuns:

Trebuie sa intri in meniul routerului tastand in bara browserului 192.168.1.1 si la setarile wi-fi trebuie sa-l bifezi la range optiunea short+long sau doar long. Daca ai telefoane cordless sau transmitatoare video +audio wireless e bine de stiut ca bruiaza semnalul de la roter deoarece functioneaza pe aceeasi frecventa.