| ciprian1896 a întrebat:

Transportul de marfa merge? Vreau sa ma intorc in tara si sa ma apuc de transport marfa cu duba de 3.5 tone sau 7 tone gen iveco daily 3 panouri de care sunt deja posesor masina este detarata deocamdata. Credeti ca merge? Se poate trai din asa ceva? Transport de mobila, materiale constructii, aparatura electrocasnica, orice incape intr-o duba de 4.50 lungime de incarcare si 2 metri inalta. Multumesc.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru transport ai nevoie sa-ti faci societate sau sa-ti scoti autorizatie de persoana fizica ca sa platetsi taxe la stat si sa functioenzi legal, altfel risti sa iti fie confiscata marfa transportata si sa raspunzi legal pentru ilegalitatea transportului.

| ciprian1896 explică (pentru Violleta2022):

Am inteles. Credeti ca poate merge tipul asta de transport?

| Mimi1994 a răspuns:

Merge dar nu merge! Daca vrei sa te misti doar intr-un oras, de exemplu Bucuresti, nu mori de foame, dar nici bine nu iti e. Daca vrei sa lucrezi pe bursa, in toata tara, ai mai mari sanse sa strangi bani si pentru o vacanta la mare.
Sunt foarte multe firme mari pe piata, ce au contracte, asa ca sunt cam slabe sansele sa ne ridicam la nivelul lor pornind de la 0. Succes!

| ciprian1896 explică (pentru Mimi1994):

Vreau sa ma misc doar in oras, cu o duba in 3 panouri 4.50 lungime 175 latime si 1.93 inaltime de incarcare. Plus un camion basculabil pentru nisip, piatra... si sa efectuez orice timp de transport inclusiv debarasari moloz, gunoi... orice absolut.