| MNSO74 a întrebat:

Un lucrator comercial adica cel care aseaza marfa pe rafuri la Kaufland, Lidl, Penny etc, are obligatia si sa comande marfa de la furnizori pentru raionul in care lucreaza sau de asta se ocupa cel care se ocupa cu depozitul. Si daca in caz comanda marfa la inceput da unde sa stie ce cantitate sa comande. Iar daca nu comanda din greseala este doar dat afara sau trebuie sa plateasca si pierderea ca clienti nu a mai avut ce sa cumpere iar magazinul a pierdut profitul pe urma unui anumit produs.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu comanda nimic. Ala doar aseaza in raft

| Doja a răspuns:

Nu, ala este serviciul de achizitii sau distributie. Comenzile se fac pe baza inventarului. Ca si lucrator comercial probabil vei face si inventariere, dar nu vei face tu comenzile de sticks-uri

| TrustMeNIbba a răspuns:

Ba, asta nu este o intrebare