| LanguageMaster a întrebat:

Un patron care deține o companie cu cifră de afaceri de milioane de euro este considerat milionar?

3 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Daca e societate pe actiuni si n-are toate actiunile acolo, atunci nu.

| LanguageMaster explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Dar dacă este singurul acționar și nu cheltuie banii firmei în interes personal, atunci este considerat milionar?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru LanguageMaster):

Atunci sunt banii lui. Dar nu are oricand acces la ei.
Nici Bill Gates nu are acces oricand la banii de la Microsoft.