| anonim_4396 a întrebat:

Un prieten vrea sa imi trimita franci elvetieni (CHF) pe contul meu de la Banca Transilvania? Pot scoate bani astia? sau poate sa imi trimita?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Daca contul tau este in lei, nu iti poate trimite--- contul trebuie sa fie in valuta respectiva ( franci elvetieni).

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate sa-ti trimita in cont numai daca ai cont in franci elvetieni. De asemenea poate sa ii trimita printr-o firma de transfer rapid, gen Moneygram sau Western Union.

| frateleNORD a răspuns:

Da, clar poți scoate. practic ei ți-i schimbă, deci e totul ok.