| Jimiy a întrebat:

Un var de al meu pe 15 trebuie sa imi trimita niste bani si ii trebuie codul IBAN.

IBAN il obtii de la banca din cate stiu, trebuie sa imi fac cont? sa imi fac card? platesc ceva pentru a'mi face cont /card / sau a obtine IBAN'ul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deschide-și un cont în lei la bt și ia-ți visa electron, nu te costă nimic.

3 răspunsuri:
| Levente a răspuns:

Copii intreabă lucruri trasnite! happy

uită de contul bancar pentru un sigur transfer. Deschiderea este gratuita la mai multe banci, dar dupa un an incep sa ia taxe. chiar daca esti pe zero.

iți propun ca transferul să fie făcut prin poștă, Western Union sau MoneyGram.

| clickkcilc a răspuns:

Foloseste moneytrans.e mai ieftin decat western union sau moneygram.trebuie sa iti faci cont la o banca daca vrei iban(international bank account number)

| Jimiy explică:

Am inteles, dar astea cu western sau moneygram cum functioneaza?