| SingleForOne a întrebat:

Unde as putea lucra in Romania, in care poate sa imi ofere posibilitatea de a ma transfera in Canada?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La o multinationala care are sedii prin Canada... cel mai probabil

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Orice firmă din top 500 mondial, filiala din România.
Să fii geolog.

| relian a răspuns:

In Canada se poate emigra, daca ai studii superioare fa o aplicatie si poti emigra, nu mai trebuie sa treci prin firme, sa ajungi acolo avand doara o viza de lucru, dupa ce faci? Asa daca emigrezi in 3 ani devii cetatean.
Aveam pe cineva care se ocupa cu chestii de genu asta, dar nu stiu daca se mai ocupa, am pus in contact vreo 2 familii care au si ajuns acolo, dar asta a fost acum cred ca peste 5-6 ani.
In sf daca esti curios, pot cauta numamrul sau adresa de email al respectivei si sa scrii, macar sa stii daca ai sanse ori nu.
Respectiva persoana dupa ce pune cateva intrebai iti spune ce sanse ai, iar daca sansele tale is mici nici nu se mai complica, deci nu ti se cere nimic pentru inceput.
Ok daca esti curios zii si caut adresa.

| gabicoo a răspuns:

Pe oricare din centurile Românicăi!
laughing

| brokxy a răspuns (pentru gabicoo):

Nu,ca de acolo se transfera doar in Italia, Germania si Anglia laughing

| Bizon95 a răspuns:

Ambasada Canadei?

altfel, eu personal nu stiu nici o firma cu sedii in RO din Canada
Mircosoft si google sunt SUA cat cuprinde

| brokxy a răspuns:

Google
dar trebuie sa fi foarte bun la IT

| suntserios a răspuns (pentru brokxy):

De cand are google birouri de programare in Ro?