| Msk2002 a întrebat:

Unde as putea sa ma angajez sau ce as putea sa fac ca sa castig bani daca sunt minor? Vreau sa ma mut in chirie doar ca nu am de unde sa fac rost de bani pentru a o plati lunar.Ce as putea sa fac?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Stai acasa cu părintii tai esti minor vezi ti de scoală lasă prostiile cu angajatul si in chirie, tu habar nu ai ce vorbesti, pe lîngă banii de chirie ai nevoie de bani pentru întretinere lumină telefon cablu mincare, de unde ai tu bani daca nu ai servici, ce varsta ai?

| Msk2002 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu pot sta cu parintii deoarece sunt in alt oras, am 17 ani

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci la munca, probabil pe la Mc sau KFC ca putini angajeaza minori prin Ro, iti cauti coleg/colegi de apartament si iti aduci aminte ca pe langa chirie e nevoie sa platesti intretinere, curent, cablu, internet mancare, samd

| Donsavas a răspuns:

Muta te în chirie dupa ce strângi niste bani ca oricum trebuie să lasi si o garanție proprietarului.

| ALEXICAmarketing a răspuns:

Te bagi ca ajutor bucatar sau in brutarie.
La ce te pricepi? Nimeni nu te angajeaza daca nu esti eficient.

| AlleXuSS a răspuns:

Pentru a putea lucra daca esti minor ai nevoie de semnaturi din partea parintilor si din partea scolii unde inveti doar asa te poti angaja ca si minor(Important e sa te primeasca cineva ca si minor)