| Akuryo a întrebat:

Unde este mai indicat sa vinzi o bijuterie, la amanet sau la bijuterii?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Casele de amanet nu cumpara obiectul ci acorda un imprumut, garantat cu gajul obiectului, de cca 50-60% din valoarea reala a acestuia, asa ca la firmele de bijuterii este indicat sa vinzi. Numai bine!

| ombladon a răspuns (pentru Ioandelasal):

Poti sa vinzi si la amanet!

| Fotb4li57u a răspuns:

Pai...cel mai sigur e la amanet...

| Fotb4li57u a răspuns:

La amanet!

| DenisaPapusika a răspuns:

La amanet e mai8 bine!

| madutza1618 a răspuns:

E acelasi pret...in pret si bijuteriile ti-l cumpara cu un bon de achizitie..la o valoare egala cu aceea a amanetului.dar diferenta e ca nu mai platesti comisionul aferent contractului de amanet...