| Elena9328 a întrebat:

Unde găsesc posturi în București că asistenta medicala fara experiență? Mă poate ajuta careva?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca faci fata la engleza vorbit bine atunci te aduc in GB ca asistenta medicala. In jur de 2000£ pe luna sigur castigi. Salariu il primesti saptamanal, e nevoie mare de personal sanitar si bine renumerat. Ce jigodii in Romania pe langa treaba ca nu au personal sanitar cer vechime futui in mm de cacati

| Violleta2022 a răspuns:

Teribil de greu asa ceva.
Cel mai indicat este sa te inscrii ca voluntara pe la spitale, sa faciu munca de gratis pe acolo si cand se iveste o pozitie libera, sa te angajeze.

| alina2k18 a răspuns:

Pai daca ai terminat postliceala de asistente vorbeste cu colegele, ele pe unde s-a dus?
Eu stiu ca trebuie sa fi cam spirtwinking cand faci practica prin spitale ca sa te remarce vreo asistenta sefawinking
Sunt si posturi pe ejobs, acum fiind fara experienta nu te astepta sa lucrezi in spital/clinica privata sau direct in spital de urgenta la ATI.
Uita-te si pe siteurile spitalelor ca mai sunt posturi scoase la concurs.
Si pe site ul colegei de breasla, ea zice ca a plecat ca asistenta in afara dupa 5luni de la terminarea scoliiwinking
https://lunguldrumpanadeparte.wordpress.com/tag/asistent-medical-in-anglia/
Are multe informatii interesante pe site, vezi ca are si rubrica contact, da-i un email.

| Elena9328 explică (pentru alina2k18):

M am înscris sa plec cu o firma. Dar nu pare serioasa.
Și am zis că poate știe careva pe aici niste posturi în București
Și anii de practica de la școală, nu prea contează.
Vor mai multa experiență
Nu mă aștept.
Mă aștept la cei mai rău.