| Mimi1204 a întrebat:

Unde ma pot angaja daca am 14 ani?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod legal nu te poti angaja nicaieri, este interzisa angajarea minorilor sub 15 ani, cei care o fac vor fi amendati. Si de la 15 ani este nevoie de acordul parintilor pentru angajare si numai de la 16 ani te poti angaja singur.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La grădină la bunici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți la o terasa, sa speli mesale, sa faci curățenie, poate găsești și ceva firma care te lasă să livrezi pizza sau plăcintă la domiciliu, cunosc pe cineva la liceu care face asta, livrează plăcintă cu bicicleta. Oricum, în locuri serioase nu te angajează nimeni la 14 ani

| Realslim a răspuns:

Incearca pe site-urile de joburi

ejobs
hippo
bestjobs

Bafta!