| Popzz a întrebat:

Unde ma pot angaja dacă am 15 ani și doresc sa ajut?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In momentul asta, cred ca nimeni nu angajeaza copii de 15 ani.
Dar poti gasi ceva pe la sere, ori la munca campului, unde sunt treburi urgente si nevoie de multa mana de lucru, ca zilier.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă vrei să ajuți, caută un ONG în orașul tău.
Ca voluntar de multe ori ai și mici beneficii materiale.
Să te angajezi pe salar la 15 ani este dificil acum în perioada de criză.

| Alverto a răspuns:

Ajutor de bucătar, ucenic de fierar etc Mai ales in timpul' verii poți face sa te angajezi

| oz_1736 a răspuns:

Sa faci curat in salile de cinema. Sau intr-o sectie mai mare de incaltaminte/imbracaminte. Iti trebuie un loc in care in caz de control te pot ascunde repede. Unde sunt putini angajati si toti expusi nu au timp sefii sa te ascunda. Acei directori nu vor fi asa de insensibili cand le vei spune problema ta. In fabrici controalele sunt anuntate cu cateva ore inainte, atunci seful va veni la tine iti va spune sa te duci acasa si sa vii maine. Cunosc personal cateva cazuri

| Tonobil a răspuns:

La Mc Donalds, sa faci promotii la alimente