| AnonimMareMareMare a întrebat:

Unde ma pot duce pentru a iesi din biroul de credit si ce trebuie sa fac?

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Unu: poti sa astepti 7 ani sa te stearga.
Doi: poti merge la banca ce te-a inscris la birou si sa-i rogi sa-ti dea un credit.
Trei: poti merge la alta banca. Daca figurezi la Biroul de Credit nu inseamna neaparat ca nu mai poti lua un credit de la o banca. In acest caz, se va analiza situatia ta materiala si familiala, alaturi de situatia prezentata la Biroul de Credite, pentru a determina daca esti eligibil pentru un nou credit, conform normelor si politicilor de creditare practicate de noua banca. Sunt multe banci care procedeaza asa. Eu am patit-o cu Unicredt (pe atunci Unicredit-Tiriac). Norocul ca intre timp luasem un card de cumparaturi de la alta banca. M-am dus la ei si le-am spus ca nu-i corect sa nu ma anunte cu intarziere de peste o luna ca mai aveam o datorie de 70 lei (pe atunci 700.000 in banii vechi) provenita din dobanzi. Au spus: nu-i nimic! Va creditam noi. Le-am spus ca le multumesc, sa ma stearga dintre clienti si (in gand) le-am spus sa si-l bage in fund creditul. Prin viu grai le-am spus ca nu vreau sa mai aud in veci de acea banca. Si asa am facut.

| darrio2007 a răspuns:

Pe ușa de ieșire. Si apoi faci stânga.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

La o bere

| Violleta2022 a răspuns:

Pai nu-i greu... te ridici si iesi afara din biroul ala de credit, ca nu te tine nimeni acolo.
Ce altceva ai vrea sa mai faci?

| AnonimMareMareMare explică (pentru Violleta2022):

Esti foarte amuzanta, lasa-te

| Violleta2022 a răspuns (pentru AnonimMareMareMare):

De ce sa ma las, ca-mi place!

Apoi, la asa intrebare... asa raspuns laughing

| AnonimMareMareMare explică (pentru Violleta2022):

Inseamna ca nu esti destul de desteapta sa intelegi sensul intrebarii big grin

| AnonimMareMareMare explică:

Bine desteapta lui peste care se ataca virtual ))) Vai de viata ta