| IsabelaIssa a întrebat:

Unde pot face cursuri de handmade cu diploma recunoscuta international?

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Cu diplomele pe international mai greu pentru asa ceva, daca faci chestii faine care se vand nu cred ca-ti trebuie diploma si daca ai diploma dar faci hidosenii pe care nu ti le cumpara nimeni nu-ti folosesc la nimic. oricum, astia de la eurocor dau diplome recunoscute in ue spun ei, si au si curs de handmade. cursurile se fac prin corespondenta, iti trmit ei pachet cu teorie si tema de facut, pe care o trimiti tot prin posta unui profesor care ti-a fost alocat si-ti da sfaturi si apreciaza lucrarea (indiferent de doemniu, asta e stilul lor de lucru) http://www.eurocor.ro/Cursuri_Handmade.htm
ar mai fi si asta, dar nu stiu daca dau diplome http://www.cursurihandmade.ro/
da o cautare pe google dupa cursuri handmade si gasesti mai multe
poate si ceva opinii pe un alt forum ti-ar fi de folos http://www.lucrudemana.com/t1241-curs-handmade. succes!

| IsabelaIssa explică (pentru mixxjim):

Pai am tot cautat pe google si nu prea gasesc nimic, iar despre eurocor am citit cum ca nu ar avea diplome recunoscute international, si ca lumea nu prea e multumita de ei. Hidosenii nu fac cu siguranta, am mai vandut, de la locul de munca, dar as vrea sa ma extind pe la magazine turistice, eventual sa imi deschid ceva legat de asta si fara diploma nu prea pot. M-am gandit sa cer de la primarie o hartie cum ca eu le fac si le pot vinde prin targuri sau mai stiu eu pe unde dar inca nu am ajuns. Nu ma intereseaza pentru Romania, pentru afara vorbesc. Multumesc pentru raspuns, o sa mai caut happy