| Cksihja a întrebat:

Unde pot merge ca să schimb o sumă mare de bani în mărunt, dacă nu în monede de un ban măcar în bancnote de un leu?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La bancă

| Cksihja explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu cere comision. Nu cred că are banca bănuți cu sacul.

| gabicoo a răspuns:

Ce? Te-au supărat "băetzii dă la Fisk" sau ai de plătit o amendă! Recomand monedele! Bancnotele de 1 leu pot fi numărate cu mașina de numărat bani! Monedele - canci- trebuie numărate la mână. Dar trebuie să le duci în pungi separate de 10 bani, de 50 bani, etc.

| JicaContra a răspuns (pentru gabicoo):

Sunt aparate de numarat monede
chiar eu am folosit de cate ori platesc cash, la automatul de platit din Auchan

raspunsul meu e: Banca Nationala, sunt OBLIGATI DE LEGE sa schime orice tip de bani in orice tip de bani

| Panamax a răspuns:

La un cersetor.

| ValentinGabi a răspuns:

La cămătari sau la magazine