| anonim_4396 a întrebat:

Unde sa ma angajez sau cum pot lucra de acasa fiind elev (17 ani)?

8 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

De acasă nu prea ai șanse.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar de ce nu te poti deplasa? esti handicapat in scaun cu rotile?
La 17 ani poti munci legal, Ajutor de ospatar, ajutor de bucatar. si se castiga foarte bine. Te duci la un restaurant de-asta de nunti si evenimente, si bagi dimineata ajutor bucatar, te duci frumos acasa la 2-3, dormi un pic, si seara ajutor ospatar sau ospatar.
Si poti sa faci si 400 ron intr-o zi.
100 euro, e de colo, pe zi? happy

| chuckmanson a răspuns:

Mc KFC Starbucks și eventual măturător pe stradă sau curățător de WC-uri publice sau de canale. Sau clown sau ce au zis deja băieții de mai jos.

Răspuns utilizator avertizat
| DePeTarnave a răspuns:

Fa videochat laughing

| rash17 a răspuns:

Te poti angaja la magazine gen Mega image carrefour

| Animejust4fun a răspuns:

Poti sa te faci game tester dar ai nevoie de echipament

| PainTech a răspuns (pentru Animejust4fun):

Interesant e faptul ca multi propun meseria de game tester ca o meserie de vis... Adevarul e altul.

1. Nu primesti aproape niciodata jocurile pe care ai vrea sa le "joci"
2. Ca game tester foarte rar "joci" jocul. Ce faci e sa te busesti de toti peretii si apesi toate butoanele cu scopul de a gasi probleme si testezi daca entitatile functioneaza cum trebuie. Cand iti incepi tu treaba jocul nu e nici pe jumatate terminat, povestea nu exista si ce totul arata ca naiba.
3. Salariul e destul de mic, locurile sunt putine si competitia e destul de mare.
4. Nu te distrezi.

Da, meseria de tester e o solutie, dar nu ar trebui gandita ca un ideal.