| anonim_4396 a întrebat:

Unde vin banii pe freelancer? (site-ul www.freelancer.co.ro). Adica mi-am facut un cont si vreau sa ma apuc sa lucrez si as vrea sa ma lamureasca cineva. Vreau doar sa lucrez, atata tot. Si vreau sa intreb daca se asociaza contul bancar cu contul de freelancer sau au ei un depozit. Si care sunt costurile sau ce inseamna "Make a deposit" (stiu ce inseamna, dar nu inteleg la ce se refera). Rog pe cineva care a folosit acest site sa imi raspunda.Initial imi parea ceva sigur si simplu, dar acum mi se pare ca te storc de bani.
*Mentionez ca am cont bancar, dar de paypal nu.

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Freelancer e un mare rahat. Cauta "freelancer.com scam" pe Google si o sa te lamuresti.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Daca e sa dam crezare internetului(lucru pe care l-am facut de atatea ori, nu stiu de ce nu l-as face si acum) m-ai salvat de un necaz. Ni o fundita.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Am cont pe freelancer inainte de a deveni ce e. Inainte era getafreelancer. Care si ala era misto. A fost preluat de niste dobitoci, au inghitit scriptlance, i-au distrus programul de afiliere (la scriptlance aveai comisioane PE VIATA de la afiliati), au umflat comisioanele, si-au batut joc de o gramada de chestii. Niste imbecili.