| Pompieru1998 a întrebat:

Va salut, am si eu o mare problema cu mama si am nevoiue de niste bani. Imi puteti recomanda un IFN care ma poate ajuta? Problema este ca eu nu am carte de munca. Lucrez in constructii la "negru". Exista vreun IFN care ofera imprumut doar pe baza buletinului? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| readytofly a răspuns:

Salut. Nici o banca sau IFN nu iti da credit fara sa verifice la ANAF contributiile; practic daca nu ai venit sau vreun gaj/garantie nu poti. Incearca sa schimbi jobul cu unul legal ca sa poti obtine credit.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Glumesti! Cine crezi ca te imprumuta, legal, fara sa stie de unde sa iti traga banii? Esti amuzant, măi stingefoc!

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Poti face imprumut „la negru" dar nu te sfatuiesc. Vei ajunge pe drumuri.