| Claudiu15g a întrebat:

Va salut. Am transferat niste bani unui prieten prin paypal iar acum nu mai vrea sa ii dea inapoi. Se mai poate face ceva?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sterge-l din lista de prieteni. Daca ti-a fost vreodata prieten.
Ca banii s-au dus.

| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca nu-ti este prieten adevarat, daca acum nu vrea sa-ti dea inapoi, banii pe care i-ai imprumutat.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Prietene, invata: prietenii nu-ti sunt prieteni. happy nu cred.

| gratargratar a răspuns:

Nu se poate. Disputa are valoare doar atunci cand trimiti bani catre comercianti autorizati, adica atunci cand platesti pentru bunuri sau servicii. Ori tu ai trimis unui prieten, cum ai spus si tu, iar aceasta nu se considera o tranzactie ci un simplu transfer.

| Robertandrei4858 a răspuns:

Uita-te pe e-mail, cred ca poţi da refound

| Violleta2022 a răspuns (pentru Robertandrei4858):

El trebuie sa primeasca refund, nu sa dea, ca asta inseamna sa trimita bani mai multi prietenului.
Procesul de "refund" inseamna, sa trimita banii inapoi la cel care i-a platit prima oara.

| Claudiu15g explică (pentru Violleta2022):

Daca fac disputa la paypal se poate rezolva ceva?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Claudiu15g):

Nu, Paypalul nu te poate ajuta, pentru ca nu este o tranzactie comerciala in care cineva ti-a retras bani din cont, ci este UN TRANSFER facut chiar de tine, catre prietenul tau.
Nu stiu ce fel de prieten iti este, dar trebuie sa discuti cu el sa vezi cauza si motivul pentru care nu vrea sa-ti dea banii.