| Sportacus28 a întrebat:

Va salut, prieteni! Am o intrebare, poate puteti sa ma ajutati: cum pot pune pe contul de paypal niste bani? Nu pot atasa niciun card bancar ca sa transfer de acolo, ei admit doar carduri din America? Stie cineva?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Eu am avut cont de PayPal, am avut un card Visa de cumparaturi de la Raiffeisen. Apoi am cazut prada unui e-mail fals de la un arab din Africa. Atunci am decis sa-l inchid. Am avut noroc ca n-a luat decat 60 de dolari. Atentie! Daca vin de la PayPal e-mail-uri sa le verifici cu atentei ca pot fi false. Eu n-am fost atent. Noroc ca eram pe net si am vazut ca mi-au disparut ce 60 de dolari si am sunat la Call Ceter-ul bancii sa-mi blocheze contul. Ulterior a incercat sa mai ia 419 Euro dar il blocasem deja.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se pot pune carduri dar din cele care pot fi folosite si in valuta. Intreaba la la banca si roaga-i sa-ti dea un card Visa.

| Sportacus28 explică (pentru Salontanul):

Mersi, tu ai reusit asa?

| Salontanul a răspuns (pentru Sportacus28):

Da. Eu am avut cont de PayPal, am avut un card Visa de cumparaturi de la Raiffeisen. Apoi am cazut prada unui e-mail fals de la un arab din Africa. Atunci am decis sa-l inchid. Am avut noroc ca n-a luat decat 60 de dolari. Atentie! Daca vin de la PayPal e-mail-uri sa le verifici cu atentei ca pot fi false. Eu n-am fost atent. Noroc ca eram pe net si am vazut ca mi-au disparut ce 60 de dolari si am sunat la Call Ceter-ul bancii sa-mi blocheze contul. Ulterior a incercat sa mai ia 419 Euro dar il blocasem deja.