| MocanuLeonardo a întrebat:

Voi aveti incredere sa investiti in Trading 212 sau E toro? Ce sunt acțiunile? Eu cred ca sunt cea mai mare țeapă legală

Răspuns Câştigător
| ponturi a răspuns:

Nu eaparat ambele sunt foarte cunoscute si nu am auzit sa fi dat teapa pana acum. Actiunile sunt niste valori scoase la bursa de marile companii precum Apple, Microsoft, Intel sau orice alta companie cunoscuta... Poti cumpara actiuni si de 1 dolar daca asta vrei, primesti dividente in functie de cat cresc actiunile.
Le poti vinde sau cumpara oricand vrei.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Etoro nu e deloc țeapă. E probabil cea mai mare companie de trading online.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acțiunile te fac propietar pe parte din firmă. În funcție de câte deții, participi la profitul frmei. Ca să e cumperi tu dai bani firmei care este capitalul lor de lucru. Cu ele cumpără materii prime și plătesc salarii. Eie sunt la baza sistemului capitalist, iar nu țepe.