| celmaitarenume a întrebat:

Voi baietii care nu aveti serviciu dar aveti bani, ce combinatii faceti?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, daca nu muncesc nicaieri, de unde sa faca rost de bani daca nu din gainarii sau furtisaguri? Ori stau pe spinarea parintilor si bunicilor.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

I-ai ochii prostului. Iuțeala de mână, și nebăgarea de seamă.
De exemplu, ce am pățit eu, ca să nu mă pot lăuda că sunt nepățit.
https://dosarelexsikix.blogspot.com/2018/02/labul-eco-de-la-unu.html
și
https://dosarelexsikix.blogspot.com/2018/03/tris.html

| DanielPH a răspuns:

Parintii, tati.
Sau munca cu ziau. Am amici ce merg o zi-doua pe saptamana, si fac 150 lei per zi la descarcat marfa, sau 80 la inventare, etc...
Mai sunt si cei ce baga la pariuri, cate 2-4 lei si scot suta, sau sparg 50 lei la jocuri de noroc, etc... Spre exemplu: Un prieten ce nu lucreaza a bagat 100 de lei la blackjack si a scos 1.000, din aia 1.000 a mai bagat 200 peste o saptamana si a facut 400, si atat i-a fost norocul, dupa a pierdut 300 si s-a potolit. laughing)
Poti face bani si din postura de putoare, chiar usurel.

| Willis a răspuns:

Ăștia fără servici și cu bani, fi sigur că nu au zilnic bani. În rest doar se dau mari, și cere la altul o țigară. În rest, de la părinți, sau vinde câte un lucru din casă. Nu va merge la nesfârșit așa, norocul nu ține la infinit.