| Girly97 a întrebat:

Vreau ca aceasta intrebare sa fie raspunsa NUMAI de cei care isi primesc sau si-au primit vreodata alocatia de stat pe cont (nu conteaza banca). Am 19 ani si sunt in clasa 11 (am lipsit un an din motive de sanatate dar inainte sa devin majora). Vreau sa imi bag alocatia pe cont incepand cu anul scolar 2017-2018 si vreau sa stiu: trebuie sa am si extras de cont atunci cand fac actele in septembrie? Este posibil sa imi primesc alocatia mai devreme? Cum voi stii cand va veni?

2 răspunsuri:
| Stell99 a răspuns:

Formularea intrebarii e cel putin amuzanta laughing

Alocatia o primesti doar pana la 18 ani

| Girly97 explică (pentru Stell99):

Asa este dar daca esti la liceu cand ai implinit 18 ani o primesti in continuare pana terminici liceul. happy