| Malsh a întrebat:

Vreau ca un prieten din Romania sa-mi transfere niste bani pe un card din Republica Moldova, cum e posibil?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Banii se transfera in contul tau bancar si doar tu poti sa- scoti cu cardul.
Pentru acest transfer, el trebuie sa selecteze ' TRANSFER INTERNATIONAl" si are nevoie de urmatoarele date, ale tale:
Numele tau complet, asa cum este scris la banca:
Codul IBAN
Numarul contului bancar
Numele bancii

-

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se poate. Doar ca va costa mult comisionul pentru transfer intre conturi cu valute diferite.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Prin paypal.

| anonimg a răspuns:

Nu este posibil așa ceva.
Pentru transferuri de bani dintr-o țară în alta se folosesc unul din serviciile de transfer existente în ambele țări: Money Transfer, Transfer rapid, western union, Smith & Smith, etc. Tu ridici banii, și apoi ți pui în contul din banca respectiva.
Ca să fi mai sigur de ce spun eu, te duci la toate băncile din Republica Moldova și întrebi dacă este posibil așa ceva. Și ți se va spune că trebuie să folosești unul din serviciile lor pentru așa ceva (exemplu: western union).

| Jitea a răspuns:

Faceti-va amandoi cont de skrill,apoi tu la skrill iti adaugi cardul,el isi adauga cardul, el o sa-ti trimita banii pe skrill, tu de pe skrill, o sa-i pui pe card, acest proces in total dureaza maxim 2 zile.