| Reyskate99 a întrebat:

Vreau sa comand ceva de la cineva si nu stie cum sa trimita prin posta romana.ce trebuie facut mai exact pentru asta?

Răspuns Câştigător
| danielaxyz a răspuns:

Trebuie sa completeze un formular, sa intrebe la posta ce formular, sa spuna daca primeste bani pentru el sau nu, si cea de la ghiseu ii da formularul potrivit
coletul sa fie bine lipit cu scotch, sa nu fie scris pe el nimic in afara de adresa expeditorului si destinatarului

3 răspunsuri:
| Alexandra7201 a răspuns:

Pai trebuie sa ii dai bani cand primesti coletul? happy

| Reyskate99 explică:

Nu asta.el nu stie ce trebuie sa faca sa mi-l trimita

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Merge la oficiul poștal de care aparține sau la cel mai apropiat și cere acolo toate informațiile.
Pa, pa.