| Robo2 a întrebat:

Vreau sa cumpar de vreo 50 lei bitcoin si vreau sa imi recomandati o platforma cu un curs bun ..Cumparam de pe Coinflux, dar vad ca acum au cateva probleme cu legea.

Răspuns Câştigător
| NicoMoon a răspuns:

Nu stiu daca de 50 lei poti dar stiu ca de minim 200 poti sigur!

In Romania se poate cumpara si vinde Bitcoin sau Ethereum folosind platformele din articol https://bit.ly/37KAWod. De mentionat este ca Bitmaha s-a inchis, bitcoin Romania cica au probleme si ro exchange nu au gateway in fiat.
Pe international exista Coibase, Bitstamp, Kraken si Binance. Aceasta din urma are si gateway in Ron.
Grija mare ce platforme de schimb folositi! Sunt multe in care puteti sa pierdeti banii!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pe site-ul oficial, minimul acceptat este $200 (adica 870 lei), nu 50 lei.
Ce cumparai tu dupa site-uri ilegale nu se ai cumpara, ca au fost inselatorii si au fost prinsi si pusi in puscarie.

| AndreiMihai1233211 a răspuns:

Încearcă pe localcoinswap. Folosește link-ul meu

https://localcoinswap.com/....../register/