| Remus95 a întrebat:

Vreau sa deschid o benzinarie cu ajutorul unui investitor,sau firme pentru ca nu dispun de locatie si ceva bani dar nu pot cumpara cele necesare benzinarie,cum as putea lua legatura cu firme medii care sa imi ofere ajutor? sau pe fonduri europe se poate?
Si asa ca idee cam cat ar costa montarea unei stati GPL?
Cel mai bun raspuns concret, funda!

7 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Stai sa inteleg deci tu vrei sa deschizi o afacere fara sa investesti nici un banut? Ca sa nu fii luat la misto de un investitor trebuie sa prezinti o garantie de minim 10-15% din investitia totala, asta pentru ca nici un investitor in deplinatatile sale mintale nu isi va asuma riscul total sa piarda banii investiti. Trebuie sa vada ca risti si tu ceva.

Pe langa asta trebuie sa ai un plan de afaceri bine pus la punct, cu estimari realiste, cu studii de piata, etc.

Trebuie sa stii ceea ce faci. si sa ai ceva experienta. Iar aici, daca nu prezinti incredere si experienta, nu v-a investi nimeni.

La fonduri europene trebuie... nu sa ai un plan bun, ci un plan beton... armat. Dupa ce iti sunt analizate dosarele cu actele si documentele cerute si sa presupunem ca iti accepta cererea de finantare, primesti o suma de bani in functie de importanta proiectului, si de bugetul disponibil.

Ai putea sa te interesezi de un D-SRL.

| Remus95 explică (pentru Danzell):

Eu detin locatia decat ca imi trebuie pompe etc. statia GPL eu am un spatiu destul de bare iar in zona nu mai sunt benzinari decat la 10 km spre Bucuresti si 30 spre Ploiesti
intelegi e o zona fara asa ceva si de asta.

| Remus95 explică (pentru Remus95):

Destul de mare*

| Danzell a răspuns (pentru Remus95):

Lucreaza la planul de afaceri si intereseaza-te de D-SRL asta e cea mai accesibila solutie. 10000E nerambursabili daca indeplinesti conditiile
http://www.avocatnet.ro/......7-ani.html

un imprumut la banci e prea riscant, asta daca ai reusi sa il iei (ei incearca sa scape de creditele neperformante acum asa ca..slabe sanse)

| Remus95 explică (pentru Danzell):

Si un plan de afaceri si un studiu de piata si un dosar pentru a optine bani cam cat ar costa si ai vreo idee o firma care se ocupa de asa ceva?

| Danzell a răspuns (pentru Remus95):

Nu stiu. Insa cel mai bine e sa te chinui sa il faci tu. pentru ca atunci cand il prezinti sau iti sustii afacerea il vei sti pe de rost.

uite aici vezi cum trebuie http://www.plandeafacere.ro/

| Impaler08 a răspuns:

Salut, daca mai esti interesat da-mi un mesaj cu datele de contact. Stima