| florinflorescu a întrebat:

Vreau sa fac multi bani, da muuuulti de tot.
am nevoie de ponturi bune in care sa nu investesc niciun ban (pentru ca sunt sarac), dar sa ma imbogatesc peste noapte.
va rog apelati la mintea voastra stralucita si inventati ceva pentru mine ca sa ma scald in bani aur si tot ce e mai scump.
multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Hahahahahahaha
hai ca m ai amuzat bine pe ziua de azi

10 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Munceste, frate! Pe brinci, pe coate, pana faci bataturi, pana cazi jos de la atita asudare. Si apoi te ridici si o iei de la capat. Si banul va veni, dar nu peste noapte. Si nu iti vor trebui multi ca sa intelegi valoarea lor, si ca mereu vor fi lucruri pe care nu le vei putea cumpara cu bani.

| Violleta2022 a răspuns:

Invatanad, invatand si doar invatand pe rupte, poti ajunge bogat, cand esti atatd e sarac!
Mergand la olimpiade internationale, ajungand un copil eminent si fiind cerut de cele mai bune universitati din lume, ai sanse sa ajungi cineva foarte destept si sa ai joburi de multe mii de dolari.

| johnnny123 a răspuns:

Nu știu care sunt pașii pentru a te îmbogăți, dar sunt destul de sigur că primul pas nu este să implori practic oamenii să facă mișto de tine.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Dureaza mult pana va prindeti ca face misto, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca noi stiam toate astea, crezi ca ti le spuneam tie laughing?

| Anuket a răspuns:

I-a exemplu lui Ion, dar fă totul mai bine decât el laughing

| florinflorescu explică:

Multumesc pentru raspunsuri si interesul acordat.
dar era o stare, mai bine zis conditia omului lenes care doreste sa se imbogasesca peste noapte fara a face nimic.
evidend ca fiecare are drumul sau spre parte financiara.

| IoanaIonuca a răspuns:

Crezi ca daca cineva va "descoperi" imbogatitul peste noapte ti-l va spune tie in loc sa-l puna in practica? laughing

| Mari03 a răspuns:

Man. Nu devi bogat stand degeaba. Fonduri gasesti cu usurinta daca stii unde sa cauti. Eu de exemplu beneficiez de finantare prin fundatia comunitara a orasului in care locuiesc. Dar nu poate gandi nimeni pentru tine. Nu poti castiga nimic daca nu sacrifici nimic. Sunt o groaza de exemple pe internet de oameni care s-au imbogatit "peste noapte" doar cu o idee stralucita (ca exemplu acum mi-a venit in minte: "pagina de 1 milion de dolari" http://www.milliondollarhomepage.com/)
Si poti fi sigur ca daca va fi vreun om care va avea o idee buna nu ti-o va zice tie si o va folosi el ca sa se imbogateasca.