| Catalinlupu23 a întrebat:

Vreau sa fac un cont de paysafecard, imi cere strada, nr postal, nr tel etc, daca pun strada si codul postal, nr de tel primesc ceva prin posta?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Bieninteles ca si la paypal.
Paypal este cea mai mare plaforma internationala de plati din lume. Acolo trebuei sa ai minim 18 ani, ca sa ai cont. verificarea se afce cu actul de identitate si cont bancar, de unde ei retrag banii, apoi iti trimit cu cod de 4 cifre in extrasul de cont, pe care tu trebuie sa te inorci si sa-l introduci in paypal samd.
Paypalul nici nu se joaac cu tine, ca sunt cei mai amri din lume si au conditii clare si severe.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu priemsti nimic prin posta, dar cand te vor identifica, iti vor cere copie dupa buletin si acolo trebuie sa vada ca datele personale. corespund cu cea ai bagat tu in cont: nume real si adresa corecta, ca ei sa-ti confirme si sa-ti valideze contul.

| Violleta2022 a răspuns:

Cat priveste numarul de telefon, trebuie musai, ca iti trimit sms cu codul de activare.

| Catalinlupu23 explică (pentru Violleta2022):

Si la paypal face asa?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Catalinlupu23):

Bieninteles ca si la paypal.
Paypal este cea mai mare plaforma internationala de plati din lume. Acolo trebuei sa ai minim 18 ani, ca sa ai cont. verificarea se afce cu actul de identitate si cont bancar, de unde ei retrag banii, apoi iti trimit cu cod de 4 cifre in extrasul de cont, pe care tu trebuie sa te inorci si sa-l introduci in paypal samd.
Paypalul nici nu se joaac cu tine, ca sunt cei mai amri din lume si au conditii clare si severe.