| JusTPauL a întrebat:

Vreau sa fac un împrumut la banca pentru locuinta. Întrebarea mea ar fi, aproximativ cat o sa plătesc inapoi la banca daca fac un împrumut de 40.000 euro. (credit pentru locuinta)
Cei care au trecut prin asta si pot sa imi detaliez si mie. Multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Costul imprumutului depinde de banca, tipul creditului, suma si perioada.
Daca intri pe finzoom.ro, selectezi credite ipotecare, introduci datele si mai jos afli rata lunara de plata la primele 5 cele mai ieftine credite. Inmultind cu perioada aleasa de rambursare afli costul total.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In principiu la creditele imobiliare dai inapoi cam dublu. Depinde acum ce fel de credit iei, pe ce perioada, ce dobanzi, ce valuta samd

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Deinde de perioada si dobinda. Chiar la aceeasi dobinda, cu cit perioada e mai mare si datoria de restituit e mai mare. Asta, pentru ca platesti dobinda mai muti ani. Poti plati de la dublu pina la 100000€.