| Bonbardieruldeweekend a întrebat:

Vreau sa-i fac un cadou cuiva dar n-am bani deloc. Cum rezolv asta? Wtf n-am cum.

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cauta tutoriale pe net de cadouri handmade

| Violleta2022 a răspuns:

Il suni si ii urezi "la multi ani!", ca asta poti face si fara bani.

| sierra1 a răspuns:

Cîntă-i o serenadă sub balcon (e gratis și de efect)

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ia un bibelou mai vechi de acasă.
Du-te pe la magazine de cosmetice, care au mostre mici gratuite de produse.
Cere la florăresele din piață câte o floare, spunând că nu ai bani acum dar că le plătești când mai treci pe acolo.
Scrie o poezie și i-o dai semnată de tine.
Cere o revistă mai veche de la un chioșc de ziare.
Caută donații la mica publicitate pe net.
Solicită o sponsorizare, ( cerșește) explicând motivul.
Dacă ai o batistă frumoasă, curată, renunță la ea( a da cuiva batista, la o femeie, este un semn de iubire).
Pictează ceva abstract, pune numele ei pe tablou și explică-i că așa o vezi tu pe ea.

| Andreeush a răspuns:

Poți să muncești pentru a faci rost de niște bani.

| Lioana a răspuns:

Ori ii faci ceva handmade ori ii dai unul din lucrurile tale care arata ca nou.

| Goete a răspuns:

Iei o bucata de argila si.modelezi ceva... sau desenezi. Sau ii oferi o.imbratisare.

| danbnz a răspuns:

Cui? Prieten, iubita, coleg de munca...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Strangi capse de bere, le gauresti cu un cui, si le legi cu naylon de-ala de pescuit.
Si in mijloc pui o cheita de-aia de la o doza de bere.
gen medalion.

Sau, ii dai niste bani direct, sa isi ia ce vrea.

| Rainbow757 a răspuns:

Muncesti faci niste bani si ii iei cadoul mai tarziu avand grija sa ii spui ce ai facut tu pentru ea. Te va aprecia mai mult asa. Funda?