| Florin_George_1994 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar niste electronice cam scumpe pentru care trebuie sa stau sa strang bani cateva luni. Mi-a spus un vecin ca o solutie buna ar fi sa imi fac la Banca Transilvania un card de cumparaturi ca are comisioanul foarte mic(5%). Vreau sa iau 2000 lei pentru 10 luni, si asta ar rezulta ca platesc 100 lei in plus. Chiar atata se plateste sau mai sunt si alte comisioane?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine intrebi la banca sincer, dar ai salariu mic/mare, verisoara mea a avut un salariu pe cartea de munca de 1300 ron cam asa si a facut o chestie tot cu cardul dar nu prin banca, a putut sa iasa plasma de exemplu de 1700 ron, putea sa ia si de 2500-3500 ron, rata fixa fara comision/dobanda, desi cred ca acele comisioane+dobanda intra in acea rata fixa, era pe fix 12 luni maxim, nu trebuia sa intarzie cu nimic in plus, dar nu mai stiu fix ce era cu faza asta, oricum imi lasi salariul de pe cartea de munca, si eu iti zic 100% ce a facut si cum. La faza cu ce ai scris cel mai bine intrebi la banca detaliat ce si cum, ca asa nu poti sti.