| marian_2529 a întrebat:

Vreau sa imi deschid o firma de automate de cafea si as dori sa aflu care sunt actele, procedurile si costurile necesare.Cam tot ce mi-ar trebui pentru deschiderea unei firme.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Alege-ti o forma juridica din cele prevazute in Legea nr. 31/1990 ori OUG nr. 44/2008 si apoi du-te la Oficiul Registrului Comertului din judetul tau de domiciliu(mun. Bucuresti), oricum trebuie sa mergi pentru rezervarea numelui firmei si afli tot ce vrei, inclusiv iti pot face unele acte. Succes si numai bine!

| CatalinFleancu a răspuns:

Ai nevoie de o firma. Costurile cu infiintarea unei firmei nu sunt mari, mai debraga investitia in automate este mai costisitoare. Daca te intereseaza date cu privire la cat costa un produs de la un automat de cafea poti citi un articol aici: http://www.espressocafe.ro/blog/afacere-automate-cafea/