| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Vreau să îmi deschid un PFA pentru Dj la evenimente. Care este procedura? Sunt din Cluj. Nu am un imobil propriu, locuiesc cu părinții.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai nevoie de acordul partilor pentru spatiu-resedinta.
Cu acel acord te registrezi la Registrul Comertului (pe strada Iasilor), urmat de finante.
La finante vei avea de ales sa fii platitor de impozit forfetar sau sa-ti duci contabilitate. Acest aspect este bine sa discuti cu un contabil.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce evenimente crezi tu ca se vor mai face acum in pandemie, mai dureaza multi ani pana scapam de pandemie daca vom mai scapa vreodata asa ca dupa ce se va sfîrsii pandemia te asteptăm sa revii cu intrebarea, pana atunci protejeaza te se cere distantare sociala, nu poti face petreceri nunti sau alte evenimente cu 5 persoane.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mergi la Camera de Comerț și depui cerere.

| unomdeosebit a răspuns:

La ceri dreptul sa folosesti locuinta si te duci si te inregistrezi