| JusTPauL a întrebat:

Vreau sa investesc la bursa. Am găsit 2 companii interesante, Nio și ocgn.
Credeți ca este o decizie bună sa investesc în ele pe termen scurt și sa fie profitabil?

Răspuns Câştigător
| Darius81 a răspuns:

NU investi pe termen scurt, investitiile la bursa sunt pe termen lung. Daca alegi sa investesti pe termen scurt, e ca si cum ai juca la ruleta, poate pica poate nu, dar pe termen lung vei face multi bani, mai ales daca reinvestesti dividendele si profitul!

2 răspunsuri:
| AtomiX a răspuns:

1. Investitul si termen scurt sunt opusi. Cand investesti, cumperi si tii pentru o perioada mai mare de timp gen luni, ani.
2. Toti o sa spuna sa iei si sa tii la nesfarsit, si rationamentul asta se bazeaza ca in viitor compania respectiva o sa tot creasca la nesfarsit. ceea ce mie personal mi se pare o prostie, dar asta e o alta discutie laughing
3. Pentru termen mai scurt (de la cateva minute pana la cateva zile) poti invata trading

| Mihaip231234 a răspuns:

Pe termen lung ar fi profitabil