| anamaria82726 a întrebat:

Vreau sa lucrez ca bona, part time pentru dupa ore. Unde gasesc anunturi de genul?

8 răspunsuri:
| Justme1997 a răspuns:

Ai 16 ani, nu o sa isi lase mamele copiii cu alt copil

| anamaria82726 explică (pentru Justme1997):

Da nu mai fiti asa siguri. Nu stiti ce vorbiti. Am o colega care e bona, sora mea la 16 ani a fost bona. Exista. Eu am intrebat daca stiti anumite site uri unde gasesc. Nu sa spuneti pareri gresite

| Raducons a răspuns:

Dupa ce ore, daca sunt orele de la scoala nu cred ca iti da cinea un job ca sa ii ai grija de copii

| anamaria82726 explică (pentru Raducons):

Ba da chiar sunt, daca nu stii sa raspunzi abtine te

| Raducons a răspuns (pentru anamaria82726):

Nu te supara, poate nu m-am facut inteles, am vrut sa zic ca daca esti minora nu are incredere nimeni, intelegi.In rest esti de apreciat pentru ca vrei sa muncesti. Poate gasesti incearca, nu se stie, daca intalnesti pe cineva cunoscut sau te place persoana respectiva nu e exclus sa gasesti

| GrecuMariaaa a răspuns:

Ai putea sa te duci la scoala din cartier si unde isi asteapta parintii copiii sa le dai pliante (poti sa tai si sa scrii pe niste foi ca ti cauti de lucru si pui si numarul de telefon) si le explici ca vrei sa fii bona, ca le duci copilul de la scoala acasă, faceti temele împreună etc.

| anamaria82726 explică (pentru GrecuMariaaa):

Cum sa ii iau eu de la ore daca am si eu ore

| GrecuMariaaa a răspuns (pentru anamaria82726):

Ah, scuze, eu am terminat un liceu vocational unde copiii de clasele V - IIX incepeau dimineata de la 8 ca si noi. Doar ca atunci cand ei aveau atelier(pictura, desen, crochiuri) noi faceam orele de cultura generala (geogra, ist, rom. etc.)