| TudorAlin a întrebat:

Vreau sa ma apuc de o afacere am un teren e 3 hectare in ilfov jud joita caut o persoana care sa se asocieze cu mine pentru a deschide o afacere

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt convins ca intentia ta este o inselatorie, aceasta practica este des intalnita, oamenii sunt agatati site-uri sociale sa investeasca intr-un teren supraevaluat apoi constata ca in fapt terenul este mult mai ieftin iar vanzarea lui nu scoate nici macar din suma investita.
De asemenea in aceeasi inselatorie cu terenturi, se mai vand cu acte false ori acte care sunt facute de asa natura incat sa fie declarate nule apoi investitorul ramane pagubit, si fara bani si fara teren.

Nu recomand nimanui sa investeasca cu persoane necunoscute nici-un fel de suma, orcine doreste sa-si cumpere un teren, isi recomand sa apeleze doar firmelor autorizate imobiliare si preventiv sa-si angajeze un avocat pentru intocmirea si evaluarea actelor pentru evitarea oricaror inselatorii ori fraude.

| TudorAlin explică:

Prietene vreau doar sa caut un asociat sau cineva sa-mi dea idee sa investesc in teren la modul ce sa plantez pe el sau alte idei nu ce filme ti-ai luat tu