| conaltura09 a întrebat:

Vreau sa ma apuc putin cate putin de studiat in real estate, pe partea de imobiliare, si nu stiu de unde sa incep, cineva care mi poate da un punct de plecare? si niste explicatii daca e nevoie de specializari in domeniu, cam cu ce se mananca? Dau funda love struck

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să colaborezi cu o firmă din domeniu, este cel mai bine pentru un începător. Intr-un oraș mare, și în condiții moderne, meseria devine tot mai complexă și se mănânca cu lingura nu co polonicul.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In domeniul imobiliar, cel mai important este sa ai cat mai multa experienta, sa vezi cat mai multe case, alaturi de cineva cu experienta mare.
Nu strica daca ai si cunostinte in domeniul constructiilor noi, dar si cele vechi.

| shu7e a răspuns:

Vezi ca pe Youtube a inceput un roman sa puna filme despre investitii imobiliare (nu e chiar ce vrei tu dar e un iniceput). Acum vreo luna amm gasit si ascultat un podcast despre imobiliare (vezi google podcast). Foarte interesant.
Daca stii engleza sunt multe astfel de podcasturi sau filme Youtube.
Dar practica bate orice altfel de acumulare de cunostinte (desi nu subestima invatatul din experienta altora) asa ca mergi la o agentie imobiliara si vezi cum te poti "incadra" acolo