| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-mi deschid o afacere mica, un bar poate. De ce acte as avea nevoie pentru infiintare?

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand va trebui sa infiintezi o societate, intr-una din formele juridice prevazute de L.31/1990. Pentru aceasta du-te la Oficiul Registrului Comertului din judetul tau si afli tot de ce ai nevoie. Succes si numai bine!

| LextorSRL a răspuns:

Bună ziua,

Orice înființare debutează cu rezervarea denumirii, indiferent dacă discutăm de SRL sau PFA. Ulterior, se completează anumite formulare-tip, se pregătește contractul pentru sediu, declarațiile pe propria răspundere, iar în cazul SRL-ului, se pregătește și actul constitutiv, iar ulterior se depune capitalul social.
Noi vă putem asista în tot procesul, redactarea tuturor documentelor, depunerea dosarului și până la ridicarea actelor firmei.
Toată procedura se poate realiza și exclusiv online, nefiind necesare deplasări din partea dvs.
Mai multe detalii găsiți pe site-ul nostru, www.lextor.ro.

O zi plăcută!