| Ferii a întrebat:

Vreau să-mi fac o mica afacere, cum ar fi sa-mi iau un aparat de sudura si sa fac la comanda porți, garduri sau orice fel de lucruri din metal, tabla, întrebarea mea este cum as putea sa ma "promovez" încât sa am "comezni"?
Rog seriozitate
Dau funda

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pozează "realizările" pe care O SĂ LE AI, posteză-le pe net și te lauzi cu calitatea și prețul

| badpanda a răspuns:

Am un atelier care face porti chiar langa mine, au aparate de sudura mig mag cu Co2, au o masina de gaurit cu coloana,calandre pentru indoit profile,o forja,aparate de incalzit fierul cu inalta frecventa,fierastrau panglica de taiat profile,compresor cu surub,o masina de amprentat, o ghilotina de tabla, un abcant, un CNC cu laser ca sa faca diferite desene in tabla, cabina de vopsit in camp electrostatic si cuptor pentru polimerizare.au preturi mici si comenzi garla.
Acum se vaita ca au crescut preturile la materiale, dar inca au stocuri pentru anul acesta.
Crezi ca poti sa concurezi cu ei la pret sau la calitate?

| Dyalema a răspuns:

Flyere pe la case, poți face o pagină pe Facebook unde să îți arăți realizările și apoi le faci publicitate plătită. Mai poți face pe mașina personală reclamă cu autocolante.

| gabriellaa23 a răspuns:

Iti spun din propia experienta, tatal meu se ocupa cu asa ceva. I am creat un cont de Facebook unde ii postez poze cu fiecare lucrare si un mic anunt deasupra postarii. L am inscris in mai multe grupuri din zona noastra si am distribuit o postare din cele facute de mine. Tin sa mentionez ca nu am facut pagina ci cont, acolo are si prieteni, primeste comenzi in urma reclamei facute pe grupuri si din recomandari. Totul tine de seriozitate si cat de bine lucrezi. Sunt foarte multi care nu stiu cu ce se mananca aceasta meserie dar ei o fac. Intr un final realizeaza un dezastru!?‍♀️ Succes!