| TheFrunza a întrebat:

Vreau sa transfer niste bani de pe revolut in contul unei persoane prin transfer bancar. Acea persoana mi-a trimis IBAN-ul si codul fiscal (CUI).
Cand vreau sa fac transferul imi apare sa introduc IBAN-ul si BIC/SWIFT.
Unde trebuie introdus codul fiscal (CUI)?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este necesar, dar daca vrei il poti baga la add reference sau acolo unde bagi diferite informatii, e mai jos.

2 răspunsuri:
| Eugen80 a răspuns:

Nu ai nevoie de CUI, el este doar la firmelor.
Introduci IBAN-ul ceilui caruia vrei sa-i dai banii si BIC/SWIFT-ul de pe cardul tau.

| TheFrunza explică (pentru Eugen80):

Si daca trimit unei firme, unde introduc CUI?