| Bogdan_Filip_1989 a întrebat:

Vreau sa trimit o suma prin banca Transilvania către un cont care e la banca Raiffeisen. Se poate? Și cum se procedează?

2 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Se poate. Se completeaza un ordin de plata interbancar. Iti trebuie IBAN-ul contului si numele titularului contului. Doar ca iti ia comision si tie si celui care primeste si poate dura si de pe o zi pe alta.
Varianta mai simpla si gratis: scoti banii cu cardul de la bancomatul BT (comision 0), te duci la casieria bancii Raiffeisen cu banii cash si datele de mai sus si depui banii in contul respectiv cu comision 0 atat pentru tine cat si pentru cel ce primeste banii. In plus banii ajung instant.

| KanameKuran a răspuns:

Transfer bancar si ai nevoie de codul BIC/SWIFT si numarul contului in care vrei sa transferi bani. Te duci la banca transilvania, le spui ca vrei sa transmiti o suma de bani din contul tau de la banca transilvania (sau poti si cu bani gheata), le dai datele mai sus mentionate.
Nu uita sa iti iei buletinul cu tine.