| flor_4630 a întrebat:

Vreau si eu sa stiu daca exita o lege care interzic vanzarea de produse alimentare in scoli.am nevoie urgent de ea, asta daca exista.

Răspuns Câştigător
| bianca9422 a răspuns:

Exista o lege care interzice mancarea de tip fast food dar sunt magazine in scoli/licee care detin si acest tip de produse.

Iti doresc succes daca vrei sa iti deschizi un magazin de acest gen, e destul de profitabil mai ales ca in majoritatea scolilor este interzisa iesirea pana la terminarea orelor de curs.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o asemenea lege. Sunt interzise doar bauturile alcoolice si tigarile. Numai bine!

| superdorex a răspuns:

Nuuu se interzice vanzarea de produse fast food si tigari atat!

| SindyR a răspuns:

Nu nici o lege nu exista care sa fie ceva in legatura cu comercializarea produselor in scoala. E de ajuns aprobarea directorului. P.S. De exemplu la noi in scoala este magazin. Bafta!