| LanguageMaster a întrebat:

Western Union este cea mai bună metodă de a transfera bani din țară în străinătate?

8 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Western union este ultima metodă, atunci când restul sunt epuizate, este folosit de oameni care încă nu înțeleg că poți transfera gratis fără comision.

| LanguageMaster explică (pentru Frank51):

Ce alte metode?

| Frank51 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Transfer bancar
TransferGo
Și multe altele pe care nu le-am încercat.

| Lukasssz a răspuns:

Nah,PayPal e cea mai buna metoda.

| dinaprilie a răspuns:

Preupunand ca nu are cont bancar, da, WU e ok.

| AnemonaP a răspuns:

Eu as spune PayPal, Cash App sau ambele persoane între care se face transferul sa isi facă un card pre paid( asta dacă transferurile sunt periodice)
Toate astea pentru a evita comisioanele și mai ales, timpul lung de așteptare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, Western Union și MoneyGram

| SasaSasa2000 a răspuns:

Nu cred. sunt și alte metode, eu transfer cu PayPal:
https://www.paypal.com/......s/mpp/home

Ă-ți faci cont, link-uesti cardul tau bancar, apeși pe 'send' și scrii username-ul sau Nr. de telefon al acelei ființe omenești căruia vrei să trimiți bani( și el/ea trebuie să aibă PayPal), și gata, PayPal nu ia comision la plati online (gen daca plătești un produs comandat de pe un site).