| Amelya02 a întrebat:

A citit cineva cartea Lorelei, imi puteti spune daca merita s-o citesc?

Răspuns Câştigător
| xxdrgn a răspuns:

Desigur, cu cea mai mare placere! ^^
E vorba despre un barbat, putin mai in varsta, pe nume Catul Bogdan, care, intalnindu-se din intamplare in tren cu o fata mult mai tanara, se indragosteste si nu o mai poate uita. Dupa ceva timp, se intalnesc la scoala (el fiind profesorul, ea eleva) si asa incepe povestea lor. Luli, sau Lorelei, se indragosteste si ea la randul ei de Catul Bogdan si apar o multime de probleme, printre care cea mai importanta fiind diferenta de varsta. Intre ei mai intervine si o anumita scriitoare, care se dovedeste a fi Gabriela, prietena lui Luli.
Asta e foarte pe scurt, nici nu stiu daca am prins esentialul, am citit cartea anul trecut si nu mai stiu foarte bine ce s-a intamplat. Tot ce pot spune e ca este o poveste fascinata despre iubire si m-a impresionat enorm. happy

8 răspunsuri:
| OctoberandApril a răspuns:

Iti recomand si nunta in cer de eliade
e la fel de superba...

| xxdrgn a răspuns:

Eu am citit-o si da, o recomand cu siguranta! Mie mi-a placut enorm, la randul meu mi-a fost recomandata de profesoara de romana si nu am regretat. E o poveste interesanta si captivanta, am citit-o intr-un timp extrem de scurt, pur si simplu nu doream sa o mai las din mana.
Merita citita, nu ai nimic de pierdut! ^^
Succes si sper sa fie pe placul tau, pe al meu a fost garantat. happy

| Amelya02 explică (pentru xxdrgn):

Imi spui in cateva cuvinte despre ce e vorba?

| xxdrgn a răspuns (pentru Amelya02):

Desigur, cu cea mai mare placere! ^^
E vorba despre un barbat, putin mai in varsta, pe nume Catul Bogdan, care, intalnindu-se din intamplare in tren cu o fata mult mai tanara, se indragosteste si nu o mai poate uita. Dupa ceva timp, se intalnesc la scoala (el fiind profesorul, ea eleva) si asa incepe povestea lor. Luli, sau Lorelei, se indragosteste si ea la randul ei de Catul Bogdan si apar o multime de probleme, printre care cea mai importanta fiind diferenta de varsta. Intre ei mai intervine si o anumita scriitoare, care se dovedeste a fi Gabriela, prietena lui Luli.
Asta e foarte pe scurt, nici nu stiu daca am prins esentialul, am citit cartea anul trecut si nu mai stiu foarte bine ce s-a intamplat. Tot ce pot spune e ca este o poveste fascinata despre iubire si m-a impresionat enorm. happy

| Gur1tza a răspuns:

Da e frumoasa cartea si nu o sa te plictiseti!

| huuu a răspuns:

Merita, crede-ma e foarte interesanta.
succes la citit!

| Popescu_Maryancik_1996 a răspuns:

Cine este autorul cartii?

| Amelya02 explică (pentru Popescu_Maryancik_1996):

Ionel Teodoreanu
puteai gasi asta si pe google
ce cauti in intrebarile mele?laughing