| naty_3185 a întrebat:

A citit cineva cartea Mara, scrisa de Ioan Slavici? cum vi-s-a parut?

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Am citit-o cu mare placere, dat faptul ca ma numesc si eu ca personajul, mi-a placut foarte mult, a fost o lectura placuta pe timpul meu, acum nu stiu cum vise pare voua!

21 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Am citit si eu acea carte.big grin Chear mi-a placut foarte mult.La inceput nu am inteles eu anumite lucruri dar pana la urma am inteleswinkingEste o carte care merita citita.happy

daniela
| daniela a răspuns:

Am citit-o in liceu - lectura obligatorie

| dinusinziana a răspuns:

La inceput nu prea m-a pasionat. avand in vedere ca am avut-o de citit pentru liceu. dar daca privim dincolo de "povara" cititului. e o carte interesanta. o lectie de viata.si o relatare a greutatilor vietii unei femei singure cu 2 copii. e interesantawinking

| claudya a răspuns:

Http://www.referat24.ro/referat-mara-ioan-slavici-rezumat-id2955.html aica gasesti cate ceva despre ceea ce ai intrebat... lectura placuta...

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Am citit-o
a fost interesantawinking un pic si de dragostewinking iti trebuie si la bac happy

| eeeeeeeeee a răspuns:

Am citit, ca nu am avut de ales. dar mi s-a parut interesanta, mi-a placut.

| alexam a răspuns:

Da, bineinteles! Mi-a placut mult, sincer chiar ma gandeam zilele astea sa o recitesc, + Ion, Moara cu noroc, Maytrei... Sunt carti foarte bune! happy

| marria a răspuns:

Mie nu mi-a placutstraight face

| prettyodd a răspuns:

Am lecturat-o din obligatie pentru scoala. Desi e considerata "cea mai expresiva opera epica aparuta inre 1880-1900, ba chiar cel mai bun roman al nostru inainte de Ion" (Serban Cioculescu), pe mine nu m-a atras foarte mult. Ceea ce mi-a placut cel mai mult a fost, probabil, caracterul rebel al Persidei. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit-o. e destul de interesanta.
cuprinde si o lectie de viata daca o intelegi.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sooooper tare povestea aia d drag si viata,.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O carte excelenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi s-a parut chiar plictisitoare...am citit-o de nevoie si nu vi-o recomand

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi s-a parut chiar plictisitoare...am citit-o de nevoie si nu vi-o recomand

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am citit mi sa purut interesant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, eu sunt Doina Jomiru din clasa a X-a si vreau sa spun ca cartea este super, cine nu a citit-o a pierdut foarte multe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am citito

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai urata carte ever

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, nu am citit-o dar trebuie

| yoannah a răspuns:

Nu.
Decat primul capitol... adica un sfert din ea.

si totusi...sincer...

Niste intrebari mai amuzante...sau am rog care sa nu includa scoala nu vinzi?laughing