| DeeaBalboa a întrebat:

Aceasta intrebare este adresata mai mult iubitorilor de arta... vreau niste desene care sa promoveze cărtile si cititul...dar ceva mai artistic si mai pătrunzător am cautat pe multe site.uri dar Nu prea stiu multe site.uri de arta si nu am gasit ce cautam daca puteti sa.Mi lasa.ti un link cu astfel de desene a.Si fi recunoscătoare

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cred ca foarte potrivita ar fi una dintre picturile lui Archimboldo. Cred ca se numeste "Bibliotecarul", dar nu sunt foarte sigura. Este un cap de barbat alcatuit numai din carti. Cauta pictorul pe Google, la imagini si sigur dai de imaginea asta.

| Admunssen a răspuns:

Desi prima pagina nu o sa te inspire, dupa cateva cautari o sa te surprinda.
http://www.deviantart.com/