| Kristy16 a întrebat:

Ajutati-ma va rog cu citeva idei.am examen la pictura si am desenat vreo citeva desene si trebuie sa le comentez, unul dintre ele e pictat o veverita in padure oare ce as pute zice despre acest desen, ca is in dilema de idei big grin

Răspuns Câştigător
| Girodelle a răspuns:

Pai ai pute zice ca ai ales sa pictezi veverita tocmai in padure deoarece se imbina cu mediul ei natural. Fondul e natura, padurea, personaju e veveritza iar unite formeaza imaginea completa.

2 răspunsuri:
| florinnica83 a răspuns:

Sunt de acord cu cele spuse de catre Girodelle

| StEph_3689 a răspuns:

Si eu am participat la cateva concursuri de acest gen. poti sa definesti culorile prin descrieri epitate sau personificate(ex: culoarea verde ce domina planul indepartat aduce valuri de realitate etc) si despre veverita o poti caracteriza cum vrei u (ex: este o veverita cacaghioasa sau simpatica sau trista sau. Spor la treaba:X