| CoconasuGeorgeGeo a întrebat:

Am o masina de cusut Singer si e veche de aproape 120 de ani asa mi-a spus o doamna care o arunca ca nu avea ce face cu ea ...Seria este y2716146 stie cineva daca valoreaza mult?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Masinile de cusut vechi nu valoreaza mult. Poate, daca gasesti un colectionar, sa valoreze 30-40 de lei.
A existat la un moment dat o pacaleala, unii cautau astfel de masini, daca aveai una iti spuneau ca e de 10 ori mai valoroasa impreuna cu perechea ei, ca ei stiu unde se gaseste perechea, dar proprietarul nu vrea sa o vanda, apoi te pacaleau cu o suma mare de bani pentru cumpararea perechii si dispareau.

| darrio2007 a răspuns:

Am avut una si am vandut-o unuia care avea atelier de confectionat incaltaminte, cu 500 de lei, acum 3 ani.
Masina era pentru incaltaminte. In loc de talpa, acolo unde este acul, avea rolă.

| minrest a răspuns:

Nu valoreaza mai nimic. Cauti un fraier, sau esti unul?

| Kerre a răspuns:

Pot spune ca aceasta masina de cusut nu valoreaza mai nimic.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Atentie la cei care dau tepe cu masina asta veche de cusut, sunt mai multe metode, toate te fac sa cumperi ceva sa-i maresti valoarea masinii tale, acte/piese lipsa, etc.

| Mateiu a răspuns:

Seria nu are nici un fel de importanta/relevanta/. Valoarea este data numai de functionalitatea masinii!