| GhostgirlAMLX a întrebat:

Am scris ceva bizar.
Credeam ca merită împărtășit deci... Vreau doar sa stiu daca suna weird.

Limbile ceasului nu apucă să sărute umbrele
Iar distanța dintr-e noi creste
Vorbe usoare ale zilelor de ieri
Si nostalgia care le vine de hac celor slabi de inger

Lângă geam, prins intr-e pagini de caiet
Cu grafit pe degete - mereu
Alteori absent
Resimteam raceala fiecarei ierni

Priveam des in spate
Anotimpuri si expresii-se schimbase
Ochii in gol, mintea departe
Mi-as fi dorit să il numesc măcar odată aproape

Dar e doar tentația iluziei in ceas de noapte
Fiori când tremur, frica să-l urasc eu poate
Port iarna in suflet, ca să il scutesc.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mda. Continuă, de ce te-ai oprit?

| johnnny123 a răspuns:

Ar fi fost mult mai bine daca scriai corect cuvintele "dintre" si "intre".

| Mirel4412 a răspuns:

Eu unul nu am inteles mare parte din mesaj, dar e frumos construita.

| Justme1997 a răspuns:

Pune-te pe scris poezii dupa ce nu mai pui cratime în "dintre", "între".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nici bizar, nici weird. Asta vrei tu să crezi ca să te simți special/ă.

Ideea e bunicică, dar te-ai grăbit să descrii niște concepte pe care încă nu le înțelegi sau nu știi cum să le exprimi încât cititorul să aibă parte de sentimentele sugerate.

Cel mai tragic e finalul, în care verbul "a scuti" e ca un nisip în ochii a ceva ce părea promițător. Foarte nepotrivit.

Poezia e greu de citit, mă simt ca într-un șir de sughițuri lipsite de cadență. Orice încercare de a o face să sune bine citind-o, e forțată.

E de prisos să mai menționez penibilele greșeli gramaticale deja subliniate de colegi.